28 Şubat 2014 Cuma

Markozibox-1

Merhaba ey rejimdaşlarım!!! Hep rejim hep yemek olmaz ki ama. Azıcık da dünya işleriyle uğraşalım di mi? Hepimizin az çok hayatında olan bu on-line alışveriş furyasına ben de katıldım. Nemlendiricim bitmek üzereyken bir arkadaşımın tavsiyesiyle avene markasının nemlendirici almaya karar verdim. İnternetten fiyatlara bakarken onlineeczanem adlı siteyi keşfettim. Gerçi millet keşfedeli çok olmuş ama ben ancak uyandım. Size de faydam olsun diye paylaşayım dedim. Efendim, şimdi Markozibox diye bir uygulama var, 25 tl bu kutuyu seçiyosunuz, sonra da 5 ürün seçip(sembolik olarak 1 tl fiyat yazılmış)30 TL+Kargo (6,99) ödeyip çok güzel ürünlere sahip olabiliyorsunuz.


Ben zaten bu nemlendiriciyi alacaktım ya, normal satış fiyatı 49 TL!!!, hemen atladım kendime bir kutu oluşturdum. Aldığım ürünlere gelirsek;
1-Avene Optimal Riche nemlendirici-tam boy (49 TL)
2-Bioderma Sensibo H2O makyaj temizleyicisi 250 ml-Tam boy (22 TL)
3-Biaoderma Node P Kepekli saçlar için şampuan 200 ml- Tam boy (30 TL civarı)
4-Bioderma Atoderm Pain -nemlendirici sabun-Tam boy(12 Tl civarı)
5-Barielle Asetonsuz oje çıkarıcı-118 ml Tam boy (18 TL)

Kutu güzel, sağlam, içinde gül yaprakları ve 1 adet tealight hediyesiyle geliyor. Bence şahane... Lakin bütün güzellikler hep aynı anda olmaz. Kötü yanı yok mu, elbette var. Öncelikle ürünlerin düşük fiyata satılma nedeni son kullanım tarihlerinin yaklaşmış olması. Nemlendiricinin son kullanım tarihi 5/14, şampuanın 3/14 ki bu benim için yeterli bir süre, şampuanım bitmek üzere öyle söyleyim. Yani elimdeki bitsin, bunu sonra açıp kullanayım, şimdilik stok yapayım demek gibi bir şansınız yok. 

Diğer taraftan Barielle aseton kendiliğinden boşalmış geldi, nasıl derseniz 1/3'ü doluydu ancak. Ben de mail attım, hemen cevap geldi başka ürün seçin, hemen yollayalım diye. Ben de bayıldım tabi, müşteri hizmetleri de güzelmiş ne hoş diye anca böyle olmadı tabiki. İnternetten müşteri hizmetlerinin zayıflığı konusunda yoğun şikayetlerin olduğunu öğrenmiştim, evet doğruymuş. Daha sonra ürün seçip 3-4 kere mail atmama rağmen dönen olmadı. Herneyse, napalım diyip sineye çekecektim.

Daha sonra benim nemlendiriciyi teyzem çok beğenip elimden aldığı için ikinci gere sipariş etme gereği doğdu. İlk siparişimi tamamladıktan birkaç saat sonra, seçtiğim ürünlerin ellerinde olmadığı gerekçesiyle siparişim tek taraflı iptal edildi. Ben de inatçıyım ya, birkaç gün sonra tekar bu ürünü yakalayıp sipariş verdim, gene birkaç saat sonra aranıp 3 ürün yok, başka ürün seçin yahut iptal edicez dediler. Ben de bakayım size döneyim dedim. Birkaç dakika sonra iptal edin demeye aradım ama açan olmadı ulaşamadım:)  Bekledim baktım beni arayıp soran yok 2 gün sonra birdaha aradım, bu sefer ulaştım. Üstelik başka denemek istediğim ürünler stoğa gelmiş, onlardan aldım ve siparişim tamamlandı. :)) Aseton yerine  başka ürün de istedim ama bakalım gelecekmi bilemiyorum. Çok zor oldu ama bekliyorum bakalım, gelince 2. kurunun yazısını da yazarım.


Tehlikeleri göze alıp sipariş verirseniz güzel ürünlere kavuşma şansınızın olduğu bir site, ben haber vereyim de karar vermek size kalsın:)))
2 yorum:

  1. Merhaba Mariposa. Ben de bir keresinde ayakkabı (çizme) almıştım, 37 giymeme rağmen çok büyük geldi bacak boyu da dar geldi normalde uzun çizmeyi firma kendisi açıyor ya da açtırıyor ama internet alışverişi olduğu için açmadılar. Açtırdım ama bu sefer gene rahat edemedim nerdeyse tövbeliyim internetten ayakkabı almamaya.. çok ucuzdu ucuzluğunun kurbanı oldum deri çizme 60 TL idi. Bir daha bulamam bu fiyata derken 60 TL çöpe gitti, daha gitmedi :) Uygun birine vericem çizmeyi.. İyi düşünüp doğru karar vermek lazım ya da olmuyorsa hemen iade etmek lazım. Bir arkadaşımın da internette çok popüler olan v.p d.kk.n mağazasında şanslıydı ki 10 TL si kaldı, bu 100 TL de olabilirdi, mağaza bir sabah uyandığında kapanmıştı. Zamanla elbette internetten alışveriş yapılacak ama güvenilir yer olmalı. Ankara - Serçe'nin Günlüğünden)

    YanıtlaSil
  2. Kesinlikle haklısın canım, deneye yanıla güvenilir yerler bulunuyor. Çok atlamamak ve küçük meblağlarda alışveriş yapmak lazım. Bu sefer şanslıydım, hep böyle olmaz...

    YanıtlaSil

Yorumlarınız bizim için değerli.
Teşekkür ederiz :)